در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
جهت قرار گرفتن آگهی خود ابتدا ثبت نام نمایید

میلی تور

آگهی های گروه لیست آخرین و جدیدترین قیمت تورهای گردشگری مشهد ارزان

هیچ آگهی در این گروه ثبت نشده است

تور شهر مشهد از تورهای پرطرفدار در ایران است. تور شهر مشهد شامل بازدید از طیف متنوعی از جاذبه های مذهبی، تاریخی، طبیعی، پارک ها، موزه ها و … می باشد.

معرفی تور شهر مشهد و جاذبه های دیدنی در آن

تور شهر مشهد از تورهای تاپ و محبوب در کشور ایران است. مشهد یکی از کلان شهرهای بزرگ در ایران است که به واسطه ی حرم امام رضا (ع) توانسته است به قطب گردشگری مذهبی در بین کشورهای همسایه تبدیل شود. وجود اماکن مختلفی گردشگری در کنار امکانات متنوع رفاهی و تفریحی در این شهر، به جذابیت این تور افزوده است. در این مقاله به طور مفصل به معرفی شهر مشهد، جاذبه های دیدنی آن و قیمت تور گردشگری مشهد می پردازیم.
معرفی مشهد

مشهد شهری در کشور ایران است که به عنوان دومین کلان شهر ایران پس از تهران شناخته می شود. این شهر به عنوان یکی از شهرهای زیارتی و سیاحتی در ایران شناخته می شود. این شهر مهمترین قطب گردشگری در ایران است که دومین شهر مذهبی در جهان نیز شناخته می شود.

شهر مشهد دارای قدمتی طولانی و دراز است که می توان آن را به هزاره ی پنجم پیش از میلاد دانست. نام مشهد از بارگاه امام رضا (ع) گرفته شده است و به معنای شهادتگاه می باشد. همچنین می توان گفت مشهد از نظر اقتصادی و صنعتی نیز رتبه دوم در میان شهرهای ایران را دارد که شهر مهمی شناخته می شود که از آن جمله به وجود قطب تولید خودرو و کانون های تولید چرم در این شهر می توان اشاره نمود.

تصویر شماره یک
آب و هوای و جغرافیای مشهد

از آنجایی که مشهد در منطقه ی شمالی و جنوبی خراسان قرار گرفته است، اقلیم های مختلف بر آن حاکم است که می توان گفت بخش های دشت مشهد، نیشابور دارای آب و هوای سرد و خشک، بخش های قوچان دارای آب و هوای نیمه خشک و سرد و ارتفاعات رشته کوه های بینالود و همچنین هزار مسجد دارای اقلیم مرطوب و سرد می باشد. بیشترین دما در تابستان به 43 درجه و در زمستان ها کمترین دما به -23 می رسد.

از نظر جغرافیایی مشهد دارای 351 کیلومتر مربع است که در قسمت شمال شرقی ایران قرار گرفته است. این شهر در میان رودخانه ی کشف رود و دشت مشهد در کوه های هزار مسجد و بینالود قرار گرفته است. این شهر دارای بالغ بر 3 میلیون نفر جمعیت می باشد که تراکم جمعیتی 1000 نفر در هر کیلومتر مربع دارد. این شهر دارای 13 منطقه ی شهرداری می باشد.

تصویر شماره دو
تور مشهد

مشهد و کیش دو تور مهم در ایران هستند که سالانه گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را جذب می کنند. به عنوان مثال طبق آمارهایی می توان گفت مشهد سالانه 27 تا 30 میلیون گردشگر دارد که رقم قابل توجهی است. همچنین طبق آمارها در سال 1398 در تنها مدت نوروز این شهر میزبان 3 میلیون گردشگر بوده است که این آمارها همه حاکی از آن است که این شهر یک شهر مهم در حوزه گردشگری بوده و تورهای مشهد به خصوص در ایام تعطیلات نوروزی بسیار فعال و مورد نیاز می باشند.

از آنجایی که هزینه ی تور مشهد بسیار مناسب می باشند و این شهر دارای یکی از مهمترین جاذبه های مذهبی است که به خوبی امکانات متنوع رفاهی و گردشگری برای آن تامین شده است، ایرانیان و شیعیان بسیاری به این شهر برای زیارت و سیاحت می روند همچنین از دلایل دیگری که تور شهر مشهد جذابیت بسیاری دارد، وجود جاذبه های متنوع دیگر در این شهر است که به خوبی آباد شده اند.

تصویر شماره سه
مسیر های تور مشهد

یکی از ویژگی های تور شهر مشهد، تنوع مسیر ها و وسایل نقلیه هایی هستند که می توان از آنها برای تور شهر مشهد استفاده کرد. شما می توانید با تورهای مختلف مشهد، به تنوع این وسایل نقلیه از جمله سفر هوایی با هواپیما، زمینی با اتوبوس و ماشین های شخصی و قطار پی ببرید. این تنوع مسیر ها باعث شده است تا قیمت تور خوب مشهد بتواند هم هزینه های بیشتر و کمتری داشته باشد.

از راه های رفتن به تور شهر مشهد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

استفاده از قطارهای رجا: این قطارها که به صورت اتوبوسی نیز می باشند، از بهترین راه های سفر در صورتی که بخواهید قیمت تور مشهد زمینی ارزان داشته باشید، هستند.
قطارهای 6 تخته
قطار های غزال بنیاد
اتوبوس ها که معمول ترین روش سفر به مشهد می باشند و غالب تور قیمت مناسب مشهد با این وسیله نقلیه انجام می شود.
هواپیما که در این صورت قیمت تورهای گردشگری مشهد می تواند بالاتر باشد.
ماشین های شخصی: اگر بتوانید به مسیرها به خوبی آگاهی داشته باشید، استفاده از ماشین های شخصی می تواند سفری به صرفه تر برای شما باشد.

تصویر شماره چهار
جاذبه های دیدنی در تور شهر مشهد | قسمت اول

از جاذبه های دیدنی در تور شهر مشهد می توان به موارد بسیاری اشاره کرد که می خواهیم در سه قسمت به 12 مورد آن بپردازیم. این اماکن عبارتند از:

حرم امام رضا (ع): همانطور که می دانید، غالب گردشگران به خاطر حرم امام رضا به این شهر سفر می کنند. این جاذبه ی مذهبی قطب گردشگری عرفانی در ایران است که از قسمت های مختلفی شامل حرم، ایوان ها، رواق ها، صحن ها، گلدسته ها، گنبد ها و … تشکیل شده است.
باغ گیاه شناسی: باغ گیاه شناسی مشهد شامل بخش های مختلفی از جمله مجموعه گیاهی منطقه رویشی، گیاهان سوزنی برگان، بخش نهالستان و گلخانه های تکثیری، بخش باغ صخره ای، باغ میوه های بومی، بخش آربراتوم و سیستماتیک گیاهی و … می باشد.
آدرس: بلوار جمهوری اسلامی،حد فاصل چهارراه مقدم و میدان غدیر
حمام مهدی قلی بیک: این حمام که متعلق به یکی از امرای دوره تیموری می باشد، به حمام شاه نیز معروف است و از چند بخش شامل گرمخانه، غرفه حنابندان، لوازم آرایش و … تشکیل شده است.
آدرس: ابتدای بازار بزرگ، روبه‌روی مسجد هفتاد و دو تن
آرامگاه فردوسی: این آرامگاه در منطقه توس و در میان یک محوطه ی باغ زیبا قرار دارد که بخش های دیگر آن شامل موزه و کتابخانه توس می باشد. این مکان یکی از بهترین جاذبه ها برای عرفا و شاعران می باشد که می توان آن را با توجه به قیمت تور مشهد رزرو در نظر گرفت.
آدرس: 20 کیلومتری مشهد به سمت قوچان، بزرگراه آسیایی (جاده سنتو )، سه راه فردوسی، سمت راست، شهر تابران توس

تصویر شماره پنج
جاذبه های دیدنی در تور شهر مشهد | قسمت دوم

همچنین می توان به دیگر جاذبه های تور شهر مشهد اشاره نمود:

پارک علمی پروفسور بازیما: این پارک که از جالب ترین جاذبه های تور شهر مشهد است شامل قسمت هایی برای مریخ نوردی، آکادمی زیست شناسی، آسمان نمای خورشیدی و فضایی برای تفریح کودکان و نوجوانان می باشد.
آدرس: انتهای بلوار خیام، منطقه گردشگری سپاد، مجتمع تجاری وصال، طبقه چهارم
باغ ملی مشهد: از دیگر جاذبه هایی طبیعی با در نظرگرفتن قیمت تور رفت و برگشت مشهد می توان به این باغ ملی با درخت هایی بلند، آبنما ها و حوضچه های زیبا و تندیس ها و مجسمه هایی از ادبا اشاره نمود.
آدرس: خیابان خسروی، خیابان امام خمینی
موزه نادری: این موزه نیز همانند آرامگاه فردوسی، از یک مجسمه ی یادبود بر سر مزار نادرشاه افشار در کنار ساختمان موزه نادری تشکیل شده است که در آن وسایل جنگ مربوط به آن دوره نگهداری می شود.
آدرس: مشهد، چهارراه شهدا
سد چالیدره: سد چالیدره از از جاذبه هایی است که در مسیر روستای طرقبه قرار گرفته است. این سد محل مناسبی برای قایق سواری و ماهی گیری است که منظره طبیعی زیبایی نیز دارد.
آدرس: 18 کیلومتری جنوب غرب مشهد، مسیر راه جاغرق

تصویر شماره شش
جاذبه های دیدنی در تور شهر مشهد | قسمت سوم

در پایان به معرفی چهار جاذبه دیگر از دیدنی های تور شهر مشهد می پردازیم که عبارتند از:

طرقبه: طرقبه ییلاقی خوش آب و هوا است که در خود امکانات رفاهی و اقامتی دارد. از جمله مکان های تفریحی در این جاذبه ی طبیعی تور شهر مشهد می توان به باغ های میوه، بند گلستان، سد چالیدره، فروشگاه های سوغات، رودخانه، آب و هوای پاک و دشت ها اشاره نمود.
آدرس: انتهای جاده وکیل آباد، جاده طرقبه
دهکده شاندیز: این منطقه که جزئی از جاذبه های طبیعی تور شهر مشهد است، شامل جاذبه های بسیاری است که از جمله آنها می توان به رودخانه ها، باغ های انبوه، مناظر طبیعی و آب و هوای پاک اشاره نمود. همچنین می توان به فروشگاه ها و صنایع دستی نیز اشاره نمود که در این منطقه قرار دارد.
آدرس: امتداد بلوار وکیل آباد
پارک جنگلی وکیل آباد: یکی از پارک های بزرگ و قدیمی در مشهد است که دیدن آن در تور شهر مشهد خالی از لطف نیست. این جاذبه که می تواند از بهترین اماکن مشهد برای بازدید با توجه به قیمت تور مسافرتی مشهد باشد، جایی است که محل درختان کاج، رودخانه ها، استخرها، شهربازی کوهستان پارک شادی و همچنین باغ وحشی با همین نام می باشد.
آدرس: بلوار وکیل آباد، نرسیده به میدان آزادی
شهربازی ملت: شهربازی ملت بزرگترین پارک و قدیمی ترین شهربازی مشهد است. جالب است بدانید که در این جاذبه تفریحی تور شهر مشهد بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه و 27 امین چرخ و فلک بزرگ جهان ساخته شده است. همچنین از دیگر جاذبه های شهربازی ملت می توان به زمین های چمن، استخرهای روباز و پیست اسکی و سالن های والیبال و تنیس آن اشاره نمود.
آدرس: غرب شهر مشهد، حاشیه بزرگراه وکیل آباد، ضلع شمال غربی تقاطع آزادی

تصویر شماره هفت
سوغاتی شهر مشهد

اگر با شهر مشهد مقداری آشنا باشید، می توانید دریابید که نام مشهد با بسته های محصولات زعفران و نبات آن گره خورده است. از دیگر سوغاتی هایی که می توانید در تور شهر مشهد تهیه کنید، زرشک مرغوب مشهد، ادویه هفت رنگ، خشکبار، نقل، مهر و سجاده، انگشتر های فیروزه و عقیق، گلیم و پوستین دوزی، فرش و زیور آلات نیز می باشند.

یکی از پیشنهاد ها ما، رفتن به بازار رضا در مشهد است. این بازار که خود از جاذبه های تور شهر مشهد به شمار می آید، بازاری قدیمی و مهم است که شما می توانید در آنجا انواع اقسام کالاها و سوغاتی ها را پیدا کنید.

تصویر شماره هشت
اماکن اقامتی در تور شهر مشهد

از جمله بهترین هتل ها در تور شهر مشهد می توان نام برد:

هتل قصر طلایی _ 5 ستاره
هتل درویشی _ 5 ستاره
هتل الماس _ 4 ستاره
هتل الماس 2 _ 5 ستاره
هتل مدینه الرضا _ 5 ستاره
هتل پردیسان مشهد _ 5 ستاره
هتل هما _ 5 ستاره
هتل جواد _ 4 ستاره
هتل اسپینو _ 4 ستاره

تصویر شماره نه
بهترین رستوران های مشهد

همچنین از بهترین رستوران هایی که می توانید در تور شهر مشهد به آنها دسترسی داشته باشید، می توان گفت:

رستوران باغ زیتون 2: بلوار سجاد، بهار 10، خیابان 10/3
رستوران پسران کریم: بلوار سجاد، خیابان فرهاد22، انتهای کوچه سمت راست
رستوران معین درباری: بین پاسداران 2 و 4
چلوکبابی امید: خیابان امام خمینی
رستوران ایتالیایی لیو: بلوار احمدآباد، بلوار ملاصدرا، نبش ملاصدرا 19
رستوران شایان: نرسیده به شاندیز، قبل از میدان پدیده
رستوران تراس: بلوار وکیل‌آباد، بلوار امامت، بین امامت 6 و 8

تصویر شماره ده
آخرین قیمت تور مشهد

در مورد قیمت جدید تور مشهد باید گفت این قیمت ها به عوامل مختلفی بستگی دارند. معمولا عوامل مختلفی در جدیدترین قیمت تور مشهد موثر اند که اگر بخواهیم به آنها اشاره کنیم، می توان گفت:

قیمت هتل ها که می توان با مدیریت و انتخاب درست و مناسب این هتل ها و اماکن اقامتی، به خوبی قیمت تور مشهد نزدیک حرم را مدیریت نمود.
هزینه وسایل نقلیه برای جابجایی گردشگران مانند هزینه هتل ها، اتوبوس ها، فرودگاه ها و … که می تواند در لیست قیمت تور مشهد بسیار موثر باشد.
همچنین طول مدت تور شهر مشهد که معمولا از یک روز تا یک هفته به طول می انجامد نیز می تواند در قیمت تور درجه یک مشهد موثر باشد.
همینطور هزینه ورودی و استفاده از جاذبه ها، گردش های داخل شهری و هزینه سوغاتی و خدمات تور مشهد نیز می تواند در قیمت کلی تور مشهد موثر باشد.

 

 

تور کویر گردی مرنجاب, تور دریاچه الیمالات, تور جنگل ابر 2 روزه, تور 1 روزه جنگل ابر, تور یک روزه ابیانه از تهران, قیمت تور یکروزه ابیانه, تور جنگل اسالم به خلخال, تور چشمه های باداب سورت, تور درجه یک تبریز, تور 1 روزه تنگه واشی, ثبت نام تورهای تهران گردی,ثبت نام در تورهای تهران گردی, تور چندروزه رامسر,تور چارتری رامسر, تور سرعین گردنه حیران,تور خوب سرعین, تور شمال خوب,تور دو روزه شمال,تور شمال رشت, تور شیراز فوری,تور شیراز قیمت, تور سه روزه نمک آبرود,تور 1 روزه نمک آبرود, تور جهانگردی ماسوله, تورهای مسافرتی ماسوله, تور شهر ماسال,تور طبیعت گردی ماسال, تور مسافرتی در لرستان,تور رفتینگ لرستان, تور چارتر به مشهد, قیمت جدید تورهای کیش,مجری مستقیم تور کیش , تور کیش با چارتر, تورهای لحظه آخری ارزان قیمت کیش, ثبت نام تور کیش از تهران, تور 4 شبه کیش, تور کیش 3 شب, هزینه تور کیش 3 شب, تور کیش با غذا, تور 1 روزه کیش, تور کیش در هتل داریوش, تور کیش 7 روزه, قیمت تور غواصی کیش, تور کیش یه هفته, تور پل ورسک, تور چابکسر, تور خمده, تور سمنان, تور یک روزه طبیعت گردی تهران, تور یک روزه به کویر, تور فومن, تور طبیعت گردی گرگان, تور یک روزه در زمستان, تور طبیعت گردی اراک, تور 3 روزه اصفهان,تور اصفهان 3 شب و 4 روز, تور یک شبه اطراف تهران,تورهای 1 روزه اطراف تهران, تور های افرود,تور افرود لاکچری, تور داخلی خوزستان,تور داخلی خوزستان گردی, تور 1 روزه ساری,تور های یک روزه ساری, تورهای چارتر قشم, تور گردشگری قشم از تهران, تور قشم هوایی, تور قشم ریلی, تور قشم و هنگام و هرمز, تور قشم لحظه آخری ارزان, تور قشم عید, تور یکروزه قشم, تور قشم 5 روزه, تور قشم با هتل 5 ستاره, تور 6 روزه قشم, تور 7 روزه قشم, تور قشم 4 شب, تور 3 روز قشم, تور ساحل گیسوم تور جنگل راش یک روزه, تور چالوس از کرج, تور خوانسار از تهران, با قطار تور مشهد, تور مشهد 4 روزه, تور 3 روزه مشهد, تور مشهد یک روزه, تور مشهد 6 روزه, تور 5 روزه مشهد با قطار, تور مشهد 7 روزه, تور مشهد 2 روزه, قیمت تور مشهد برای عید نوروز, تور گردشگری قشم,تور گروهی قشم, تور کویر طبس, تورهای کرج گردی, تور طبیعت گردی چند روزه, تور همدان غار علیصدر, تور تخفیف فیلبند, تور یک روزه فیلبند, تور گردشگری قزوین, قیمت تور قلعه رودخان, تور یک روزه خانوادگی, تور خانوادگی همدان, تورهای یک روزه همدان, تور شهر محلات, تور سه روزه گیلان گردی, تور داخلی گلستان,تورهای داخلی گلستان, تور گردشگری گلاب گیری کاشان,تور گلاب گیری نیاسر کاشان, تور یزد زمینی از تهران,تور یزد زمینی با قطار, تور گردشگری کویر مصر,تور های گردشگری کویر مصر, تور دو روزه کردستان,تور سه روزه کردستان, تور یک شب کاشان,تور کاشان قیمت, تور مشهد ویژه, قیمت تور مشهد, خرید تور لحظه آخری مشهد, تورهای لحظه آخری مشهد زمینی, تور مسافرتی جمکران, تور طبیعت گردی جلفا, تور دریاچه حوض سلطان قم, تور دریاچه چورت و باداب سورت, تور دریاچه ارواح مازندران, دیزین تور اسکی, تور تهران رشت با قطار,تور توریستی رشت, تورهای داخلی رفتینگ, تور زاینده رود رفتینگ, تور تالاب سراوان, تور سوادکوه شیرگاه, تور شمال 1 روزه, تور غار کتله خور, قیمت تور هواپیما تهران مشهد رفت و برگشت, قیمت تور مشهد از تهران با قطار, تور مسافرتی بانه, تور روستای برغان, تور گردشگری بهشت گمشده, تورهای بوشهر گردی, تور یکروزه پلنگ دره, تور یک روزه پنج شنبه ها, تور یک روزه پولادکف, تور آهار شکرآب, تور یک روزه آبگرم محلات, تور آب گرم, تور بابل گردی, تور باغ بهادران, قیمت تور یک روزه جنگل, تور جنگل الیمستان, تور ترکمن صحرا تعطیلات خرداد, تورهای تبریز جلفا, تور تنگه دار و مرداب هسل, تور جنگل های دو هزار , تور 1 روزه دشت هویج, تور یکروزه رشت, تور یک روزه زنجان گردی, تور یوش بلده, تور 1 روزه یوش, تور یک روزه در زمستان, تور یک روزه چهارشنبه سوری, تور پنجشنبه ها, تورهای یک روزه پاییز, تور دو روزه تخت جمشید , تور جنگل مرسی سی, لیست تور یک روزه لواسانات, تور جزیره لفور,تور یک روزه جنگل لفور, تور لرستان دریاچه گهر, تور مسافرتی لاویج, تور صحرانوردی یزد,تور صحرا گردی یزد, قیمت تور کویر ورزنه, تور کویر ابوزید, تورهای کردان, تور كاراكال, تور قم با قطار,تور قم با اتوبوس, قیمت جدید تور مشهد, تور مشهد هوایی, تور دو روزه با قطار, تور دو روزه بندرعباس, تور یک روزه ویسادار, تورهای موتور سواری, تور یک روزه دره خزینه لرستان , تور آبشار بیشه لرستان, تور دره شیرز لرستان, تورهای یک روزه لاهیجان, تور یک روزه لاسم, تور یک روزه غار دانیال, تور غار چال نخجیر و معبد خورهه, تور غار رودافشان, تور یک روزه غار گل زرد, تور غار یخ مراد, تور غواصی فیروزکوه,تور زرین دشت فیروزکوه, تور یک روزه سیبان دره, تورهای پاییزی شمال, شهر زیر زمینی اویی تور, تور قلعه بابک خرمدین, تور آبگرم رینه,تور یک روزه رینه,تور دو روزه رینه,تور ابگرم رینه,تورهای یک روزه رینه, تور دو سه روزه, تور چمخاله, تور دریاچه حلیمه جان, تور رفتینگ کرج, تور زواره اردستان, تور یک روزه غارنوردی, تور تهران به بانه, تور برغان کرج, تور بهشت گمشده, تورهای بوشهر گردی, تور پلنگ دره مازندران, تور یک روزه پنج شنبه, تور پولادکف سپیدان, تور شکرآب, تور آبگرم محلات, تور یکروزه آبگرم, تور طبیعت گردی بابل, تور یک روزه باغ بهادران, تور یک روزه جنگل, تور یک روزه جنگل الیمستان,

  ثبت آگهی رایگان
<