در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
جهت قرار گرفتن آگهی خود ابتدا ثبت نام نمایید

میلی تور

درباره سفر به جنگل ابر چه میدانید؟

جمعه ۳ مرداد ۹۹ مقالات تورهای گردشگری
  • تصویر شماره درباره سفر به جنگل ابر چه میدانید؟

سمنان را بازدید کنید. برای سفر به جنگل ابر در تور جنگل نوردی ثبت نام کنید و از سفر لذت ببرید.

درباره سفر به جنگل ابر چه میدانید؟

 

سفر به جنگل ابر یکی از شگفت انگیزترین مناطق طبیعی ایران را پیش روی شما قرار خواهد داد. این جنگل زیبا همه روزه پذیرای صدها گردشگر و طبیعت گردان مشتاق است. اگر قصد یک سفر طبیعت گردی را دارید پیشنهاد می کنیم در تور لحظه آخری جنگل ابر شرکت کنید. در این مقاله می کوشیم درباره تور های گردشگری جنگل ابر بیشتر با شما گفتگو کنیم.

سفر به جنگل ابر

برای بیشتر افراد شهر سمنان یک منطقه بیابانی است . شاید کمتر کسی بداند که کمی بیشتر از چهل کیلومتر آن سو تر از این سرزمین کویری، جنگلی شگفت آور قرار دارد. برای سفر به جنگل ابر باید از شاهرود به سمت شمال حرکت کنید و به سمتآزادشهر بروید. جنگل ابر از قدیمی ترین جنگلهای هیرکانی است که از دوران ژوراسیک به جا مانده است و قدمت آن به چهل میلیون سال میرسد.

تصویر 1

تور گردشگری جنگل ابر

 بسته به مبدا سفر شما تور جنگل ابر قیمت متفاوتی دارد. هزینه تور جنگل ابر بسته به زمان  اقامت و امکانات سفر شما متفاوت است.تور جنگلهای ابر معمولا دو دسته است. تور 1 روزه جنگل ابر یا تور 2 روزه جنگل ابر.

برای این سفر شما به لوازم جنگل گردی شامل کوله پشتی، زیر انداز، کیسه خواب، کفش و لباس مناسب، لباس گرم و سایر لوازمی که برای تور یکروزه جنگل ابر مناسب است و توسط لیدر تور اعلام می شود نیاز دارید. اگر قصد کمپ زدن در این منطقه را دارید باید چادر و کیسه خواب همراه داشته باشید.

تصویر 2

پوشش گیاهی و جانوری

در سالهای اخیر غارت چوب درختان جنگلهای هیرکانی آسیب فراوانی به جنگلهای شمال ایران زده است اما با وجود همۀ این آسیب ها جنگل ابر هنوز هم یکی از زیستگاههای طبیعی زیبای ایران است که بیشتر از 85 گونۀ گیاهی و صدها گونۀ جانوری کمیاب را در خود جای داده است.

از جمله درختان موجود در این منطقه می توان به بلوط، افرا، توسکا، راش،چوبک، دم روباهی نارون، سرخدار و درخت کمیاب اورس اشاره کرد. حیوانات این منطقه نیز شامل گونه های نایاب و کمیاب بسیاری است از جمله پلنگ، گرگ ایرانی، خرس قهوه ای، گراز، شغال، کل و شوکا و مار و انواع پرندگان جنگلی

تصویر 3

بهترین زمان برای سفر

بهترین زمان برای تور های گردشگری جنگل ابر ماههای فروردین و اردیبهشت است. این زمان اوج زیبایی طبیعت این منطقه است و دشتهای منطقه لبریز از گلهای وحشی هستند. همچنین در این زمان آب و هوای مناسب تری دارد .

 تصویر 4

علت شکل گیری اقیانوس ابر

نام جنگل ابر از نام اقیانوس ابری که آن را در بر گرفته ، گرفته شده است. منظرۀ ابرهایی که از همه جا می آیند و زمین را می پوشانند درست مثل این است که در لا به لای ابرها قدم بزنید.  در این بخش از کوهستان ، ابرها پشت دیوارۀ کوههای البرز و بین دره ها به طرف جنوب حرکت می کنند. و در اثر حرکت باد و فشار هوا در دشت گرگان ابرها به حرکت در می آیند.

تصویر 5

دیدنی های جنگل ابر

در سفر به جنگل ابر طبیعت دیدنی این منطقه تنها بخشی از چیزی است که باید ببینید. اگر اهل کوهنوردی هستید با یک پیاده روی 60 کیلومتری به آبشار آلوچال خواهید رسید. اما آبشار شرشر آبشار دیگر این منطقه است که رفتن به آن تنها برای کوهنوردان حرفه ای امکان پذیر است.آبشار آلوچال دو بخش دارد و ارتفاع آن به 25 متر میرسد.  برای رفتن به این آبشار باید از دالان بهشت رد شوید که مکانی بسیار شگفت آور است. طی کردن این مسیر بدون کمک راهنما امکان پذیر نیست. اما اگر اهل کمپ زدن هستید دو چشمۀ مشهور این منطقه چشمه ترش و قطری هستند که می توانید از آنها لذت ببرید.

تصویر 6

هزينه تور جنگل ابر بسیار مناسب است و بازدید از این منطقه برای طبیعت گردان دلپذیر خواهد بود.

  ثبت آگهی رایگان